21 lutego 2023 | Blog

Dlaczego w firmie warto wykorzystać program CRM?

Dlaczego w firmie warto wykorzystać program CRM?

Technologie informatyczne okazują się niezbędne w każdej dziedzinie życia, sprawdzając się, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonowanie przedsiębiorstw. Prowadząc biznes, który ma być konkurencyjny, nie można się obejść bez profesjonalnych usług programistycznych. W Warszawie wsparcie dla firm w zakresie tworzenia i wdrażana systemów IT oferuje InFin, zajmująca się obsługą informatyczną. Jednym z rodzajów szczególnie przydatnego oprogramowania będą systemy CRM. Przekonajmy się, czym są i zobaczmy, co mogą zaoferować.

Czym jest system CRM?

Systemy CRM (Customer Relationship Management) to rozwiązania tworzone do obsługi wszystkich procesów realizowanych w ramach kontaktów z klientami, obejmujący zarówno etap sprzedaży, jak i późniejszej realizacji zlecenia lub dostawy, w zależności od specyfiki działania konkretnej firmy. Dobrze zaplanowane oprogramowanie klasy CRM jest też znakomitym źródłem danych przydatnych w działaniach marketingowych, doskonaleniu procedur obsługi klienta i podczas modyfikowania oferowanych produktów czy usług a ponadto okazuje się niezastąpione w przypadku opracowywania ich nowych wariantów. Systemy IT tego rodzaju dają też możliwość obsługi reklamacji oraz współpracują z innymi typami oprogramowania od klasycznego WMS aż po zaawansowane programy ERP.

Co daje stosowanie oprogramowania CRM?

Systemy CRM gwarantują przyspieszenie wszystkich procesów łączących się z obsługą klienta, ułatwiają pozyskiwanie danych do przeprowadzania analiz funkcjonowania przedsiębiorstwa, a także dają bieżący wgląd w stan podejmowanych działań. Ich wdrożenie oznacza redukcję kosztów, dostęp do aktualnych informacji oraz zapewnia wsparcie pracowników w realizacji zleconych im zadań. Oprogramowanie tego typu sprawdzi się niezależnie od konkretnego obszaru.

© inFin sp. z o.o. | 2024